#скід_profession_guide: поговоримо про фріланс

Сьогодні все частіше зустрічаємо це слово в новинах, в шапках профілів у Instagram чи Facebook, в описах вакансій. Чому тепер так популярно бути фрілансером? Які вигоди це приносить порівняно зі звичайною роботою? Які можливі ризики такої діяльності? Усе це спробуємо розповісти у новій статті рубрики #скід_profession_guide.

То що ж таке фріланс?
З одного боку – це казковий світ без будильників, ранкових пробіжок від дому до автобуса, намагань встигнути нормально поснідати, прийняти душ, підготувати відповідний до офісного стилю одяг, світ, де немає директорів і підлеглих, сварок між колегами та розслідувань, куди ж подівся твій бутерброд з холодильника. З іншої сторони – це і робота на вихідних, і вночі, в разі терміновості завдання, і певна нестабільність заробітку початківців, коли тільки доводиться шукати проекти, і відсутність соціальних виплат, і, звісно ж, можливий брак спілкування. Якщо тебе не відлякує перелічене – можеш спокійно спробувати свої сили у «вільній праці» .
Freelance – це рішення не працювати в офісі, не бути прив’язаним до робочих графіків, місця, часу, керівника, а «працювати на себе». Коли ти фрілансер, ти сам шукаєш собі завдання, сам відповідаєш за якісне їх виконання, сам визначаєш час доби, в який тобі зручніше працювати, сам обираєш об’єми роботи відповідно до твоїх сил/настрою/бажання заробити. Бо ж від того, скільки завдань ти виконаєш, безпосередньо залежить і матеріальна винагорода, яку отримаєш вкінці.
Хто може працювати в галузі freelance? Грубо кажучи, кожен, у кого є комп’ютер/планшет/телефон та вільний доступ до Інтернету. Стосовно професій, то це в основному перекладачі, дизайнери, журналісти, фотографи, ілюстратори, копірайтери, спеціалісти з реклами і PR, програмісти, маркетологи, спеціалісти з розроблення та супроводу сайтів тощо. 
Тож, якщо ти шукаєш додатковий заробіток під час навчання і при цьому маєш творчі здібності, кілька робіт для портфоліо, вмієш добре організовувати власний час і готовий працювати над собою – навіщо чекати? Сміливо ставай фрілансером!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *