#скід_profession_guide: професія мрії

Чим Міккі-Маус відрізняється від сірої польової мишки? Тільки піаром.
Сучасні компанії страшенно зацікавлені в формуванні особливого іміджу та підтримуванні бездоганної репутації. Вони прагнуть бути солідними і надійними в очах потенційних партнерів, клієнтів, громадськості. Саме для цього потрібні PR-менеджери, яким і присвятимо нову публікацію рубрики #скід_profession_guide.

PR (від англ. Public Relations, зв’язки з громадськістю) – це спеціальні технології просування потрібних ідей «в народ». Його не слід плутати з рекламою, адже, на відміну від останньої, PR відбувається непомітно.

Робота спеціалістів із PR полягає насамперед у зборі вихідної інформації та побудові цілей кампанії. Далі відбувається «будівництво мостів» з пресою, підготовка та розсилка прес-релізів, пошук експертів, підтримування контактів із журналістами. Будь-яка дія PR-менеджера повинна потрапляти чітко в ціль – зацікавлену аудиторію. Жодна важлива подія з життя компанії не може пройти повз увагу журналістів, і, як наслідок, громадськості. Після реалізації кампанії PR-менеджер аналізує її результати, зворотний зв’язок, усуває недоліки, вносить корективи в наступну акцію, і історія розпочинається з нуля.

У політиці ці спеціалісти займаються міфами та інформаційною боротьбою. Перетворюють непоказних кандидатів на яскравих персонажів. Ведуть «партизанську боротьбу» проти конкурентів.

Вищий пілотаж роботи менеджера з PR – не поодинокі згадки про організацію, а її постійна, «фонова» впізнаваність.

Що потрібно PR-менеджеру (більшості пунктів вас навчать на #СКІД ):
– знання основ та принципів реклами і PR-менеджменту;
– основ маркетингу, менеджменту, економіки;
– вміння працювати з діловою кореспонденцією;
– вміння писати статті, відгуки, прес-релізи, рекламні матеріали;
– комунікабельність, активність, знання правил етикету, вміння чітко висловлюватися;
– презентабельна зовнішність;
– творчий підхід до роботи;
– стресостійкість.

Загалом, PR-менеджер – стереотипно «модна» професія. Більшість студентів, які прагнуть її опанувати, вважають, що стануть частиною богеми і отримуватимуть високу зарплату просто за сидіння перед монітором. Насправді ж, робота «піарника» передбачає високу активність, і люди без іскорки, швидше всього, себе тут не реалізують.

Станом на сьогодні рівень зарплат PR-менеджера в Україні коливається в межах 6000-10000 грн. (за даними http://ua.trud.com)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *